Введення в педагогіку

Головна | Реєстрація | Вхід
Четвер, 10.07.2025, 12:05
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2009 » Вересень » 5 » Педагогічне спостереження
09:15
Педагогічне спостереження

На це положення свого часу вказував К. Д. Ушинський. У передмові до 1-го тому "Педагогічної антропології" він писав: "Якщо педагогіка хоче виховувати людину в усіх відношеннях, то вона повинна перш за дізнатися його теж в усіх відношеннях" 1. Тим самим він звертав увагу на необхідність глибокого вивчення в педагогіці даних усіх антропологічних наук, що досліджують людини.

Творча переробка в педагогіці ідей інших наук про виховання людини особливо велике значення має в даний час, коли людинознавство, за справед лівому зауваженням відомого психолога Б.Г.

  "Однак, зазначав він, існує і неко торая небезпека, що таїться в такій ситуації: потік край не різнорідної наукової інформації вже зараз переви щує можливість її своєчасної переробки; неко торие з педагогічних програм гіпертрофуються і протиставляються самої педагогіки, прітязая на власну теорію виховання; зростає Дробність підходів до виховання і навчання, обумовлена про грессірующей диференціацією окремих наук про чоло столітті. Подолати такі тенденції можна лише шляхом суворого відбору, організації та інтеграції педагогічес ких програм різних наук у системі самої педагоги ки, шляхом послідовного розвитку її ... філософських основ " 1..

Другим аспектом зв'язку педагогіки з іншими науками є творче використання їх методів дослідження.

Зокрема, розширенню методів експериментального дослідження при вивченні педагогічних явищ багато в чому сприяють такі науки, як психологія, соціологія та ін

Математика збагачує педагогіку статистичними методами дослідження.

Говорячи про зв'язок педагогіки з іншими науками, не можна не відзначити і її зворотного впливу.

Н. К. Крупської, А.С.

Не можна не підкреслити й іншого. Хоч як глибоко проникають зазначені науки в різні аспекти розвитку і формування особистості, ні одна з них всебічно не розкриває суті і закономірностей виховання в цілому, в єдності її теоретичних і методичних основ. Цю складну проблему вирішує тільки педагогіка і переводить її в область практичного здійснення.

Розвиток методів дослідження як умова вдосконалення педагогічної теорії. Істотним чинником розвитку педагогічної науки є збагачення і вдосконалення методів її дослідження.

Треба сказати, що і в цьому відношенні педагогіка має значний прогрес. Спочатку вона розроблялася на основі умоглядних філософсько-соціологічес-ких побудов, а педагогічні ідеї виступали як результат творчої діяльності окремих мислителів.

Однак, починаючи з XVIII століття, в найбільшій мірі педагогіку стали збагачувати ті вчені, які поєднували теоретичну діяльність з практичною виховною роботою. Це особливо стосується таким видатним педагогам, як Г. Песталоцці, А.

К. Д. Ушинського, Л. М. Толстой, П. П. Блонський, А.С.

СЛМЦацкійі ін У XIX столітті почали широко проводиться експериментальні дослідження, що сприяли подальшому поглибленню теорії навчання і виховання.

  До них відносяться: Спробуємо коротко розглянути сутність цих методів.

Педагогічне спостереження.

Переглядів: 2184 | Додав: zagtitz | Теги: Потік, Додатків, Положення | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
«  Вересень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz