Введення в педагогіку

Головна | Реєстрація | Вхід
Четвер, 10.07.2025, 08:19
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2009 » Вересень » 6 » Дослідницька бесіда
09:15
Дослідницька бесіда

Цей метод застосовується практично в процесі будь-якого педагогічного дослідження, що цілком природно. Вивчення педагогічних явищ вимагає від дослідника їх безпосереднього спостереження, накопичення і фіксації фактичного матеріалу, що відноситься до педагогічної роботи.

д. Інші ж відрізняються пасивністю, неуважністю. Коли вчитель задає їм питання, вони зазнають труднощів і не в змозі на них відповідати. Спостереження цих явищ дозволяє досліднику робити висновки про те, що засвоєння матеріалу багато в чому залежить від того, яку увагу проявляють учні на уроці, як вони ставляться до пояснення вчителя.

Дослідницька бесіда. За допомогою цього методу вчений з'ясовує відношення як вихователів, так і воспітуемих до тих чи інших педагогічних фактів і явищ, думка про них і тим самим намагається скласти більш глибоке уявлення про сутність і причини цих явищ. Якщо, наприклад, взяти наведені вище факти про різний поведінку учнів на уроці, то власне судження про причини цих явищ досліднику доцільно зіставити з думкою вчителя і з'ясувати, чому в одних і тих же умовах школярі по-різному ведуть себе на уроці. Чи стане зрозумілим, що увага учнів при сприйнятті нового матеріалу залежить не тільки від якості і емоційності його викладу вчителем, але, очевидно, і від їхнього внутрішнього відношення до його вивчення, яке в свою чергу може бути пов'язане в даний момент з якимись негативними переживаннями або з нездатністю деяких учнів осмислювати те, що пояснює вчитель.

Все це дозволяє більш грунтовно розібратися в досліджуваних питаннях і підійти до тих чи інших теоретичних висновків, встановити наукову істину.

Вивчення шкільної документації та продуктів діяльності учнів. При дослідженні багатьох педагогічних явищ велике значення має вивчення шкільної документації та продуктів діяльності учнів. Так, вивчаючи стимулюючу роль оцінки знань учнів на їх успішність, не можна обійтися без аналізу класних журналів, відомостей успішності за минулі роки навчання. Знайомство з читацькими формулярами учнів у шкільній бібліотеці дає уявлення про те, як вони читають, які у них інтереси у виборі літератури і т.д. Перегляд зошитів для домашніх робіт дозволяє дослідникові вивчити якість і зміст домашніх завдань, ставлення учнів до їх виконання. Цілком зрозуміло, що все це враховується при розробці тих чи інших питань шкільного навчання і виховання.

Педагогічний експеримент.

  experimentum проба, досвід) як методу дослідження полягає у спеціальній організації педагогічної діяльності вчителів та учнів з метою перевірки й обгрунтування наперед розроблених теоретичних припущень чи гіпотез.

Залежно від цільових установок розрізняють наступні види експериментів: констатуючий, творчо-перетворює і контрольний.

Констатуючий експеримент проводиться зазвичай на початку дослідження і має своїм завданням з'ясування стану справ у шкільній практиці з тієї чи іншої досліджуваної проблеми.

Переглядів: 1844 | Додав: zagtitz | Теги: завдань, Увага, Ставлення | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
«  Вересень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz