Введення в педагогіку

Головна | Реєстрація | Вхід
Четвер, 10.07.2025, 12:10
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2009 » Вересень » 6 » Вивчення та узагальнення передового педагогічного досвіду
09:15
Вивчення та узагальнення передового педагогічного досвіду

Звернемося до прикладу. Якщо вивчається питання про самоконтролі учнів за своєю навчальною роботою, то перш за все потрібно встановити, в якому стані знаходиться ця проблема. 'Ось тут і необхідно провести констатуючий експеримент. Він здійснюється за допомогою різноманітних методик, зокрема, проведення бесід з вчителями та учнями про те, чи знають вони прийоми самоконтролю і як використовуються ці прийоми.

д. У результаті дослідник констатує цілий ряд недоліків у здійсненні учнями самоконтролю за своєю навчальною роботою, які заважають поліпшенню успішності.

Якщо дослідник встановив, що ця проблема є вузьким місцем у роботі школи, він приступає до наступного етапу дослідження та проводить созідательнопреобразующій експеримент.

Інакше кажучи, він створює нову психологічну ситуацію з тим, щоб перетворити стан справ на краще.

Подальшим етапом дослідження цієї проблеми є перевірка отриманих висновків і розробленої методики в масовій шкільній практиці. Це завдання вирішується за допомогою контрольного експерименту, суть якого полягає в застосуванні апробованої методики в роботі інших шкіл і вчителів. Якщо він підтверджує зроблені висновки, дослідник узагальнює отримані результати, які й стали теоретичним і методичним надбанням педагогіки.

А. Ф. Лазурський (1874-1917). Суть його полягає в тому, що дослідник, аналізуючи ті чи інші педагогічні явища, прагне створювати педагогічні ситуації таким чином, щоб вони не порушували звичного ходу діяльності учнів і вчителів і в цьому сенсі носили природний характер. Ось як, наприклад, був організований подібний експеримент з вивчення ефективності різних методик вдосконалення домашнього навчання школярів у шостих класах Шарпіловс-кой середньої школи Гомельського району. В одному з них класний керівник провів низку розмов про те, як потрібно виконувати домашні завдання, пред'явив до учнів відповідні вимоги і посилив контроль за їх навчальною роботою. В іншому ж класі ця робота проводилася трохи інакше. Крім роз'яснювальних бесід про правила виконання домашніх завдань і підвищення вимог до роботи учнів, з ними були організовані практичні заняття, на яких їх навчали виконувати домашні завдання з дотриманням відповідних правил.

Потім порівняли отримані результати, і виявилося, що в другому випадку хлопці швидше послабшають шили-своє домашнє навчання. Був зроблений висновок: для со-.

  Сам же

Вивчення та узагальнення передового педагогічного досвіду.

  Мова йде про те, що емпірично (від грец. Empirio досвід), тобто досвідченим шляхом, вчителі нерідко підходять до важливих методичним поліпшень, які часто не були відомі в педагогіці і носять інноваційний характер.

Якщо ці нововведення не будуть узагальнені і під них не буде підведена теоретична основа, вони так і залишаться надбанням одинаків. Про це писав ще К. Д. Ушинський.

Він відзначав, що для педагогічної на '* укі практичний досвід має значення лише тоді, коли з нього виводиться теоретична думка або узагальнене методичне положення: "Передається думка, виведена з досвіду, але не самий досвід" 1.

Тільки теоретичне осмислення передового, інноваційного досвіду навчально-виховної роботи дозволяє включати його в систему педагогічної науки.

Переглядів: 1260 | Додав: zagtitz | Теги: Дослідник, Вимог, Практичний | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
«  Вересень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz