Введення в педагогіку

Головна | Реєстрація | Вхід
Четвер, 10.07.2025, 05:27
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2009 » Вересень » 12 » Українським же більшості населення був фізична праця
09:15
Українським же більшості населення був фізична праця

У США в директивних документах, що викладає завдання американської освіти в 60-70-і роки, в розділах, присвячених громадянському вихованню, зникли слова лояльність, пристосування. Вони замінені термінами віра, відповідальність, відданість існуючого ладу.

  Є об'єктивні глибинні чинники, які в кінцевому підсумку роблять визначальний вплив на наукове вирішення цієї складної проблеми. Це добре видно, якщо звернутися до питання про те, як поступово складалися і формувалися ідеї про цілі виховання під впливом об'єктивних процесів розвитку суспільства.

Соціально-економічна зумовленість одностороннього виховання в епоху Домашин виробництва і зародження ідеї про всебічний розвиток особистості. Аналізуючи характер і цілі виховання в попередні епохи, не можна не відзначити, що поділ праці і як наслідок цього виникнення майнового розшарування суспільства привели до того, що у різних класів почало складатися різне ставлення до фізичної праці. Аристократична прошарок суспільства, що володіла політичною владою та економічною могутністю, цуралася фізичної роботи і цілком присвячувала себе духовного життя. Українським же більшості населення був фізична праця.

Так виникла протилежність між людьми розумової та фізичної праці. Цей процес з часом заглиблювався і розширювався.

Все це так чи інакше відбивалося на вихованні. Воно стало характеризуватися дуалізмом (подвійністю) і однобічністю. Сутність дуалізму полягала в тому, що, як уже зазначено в першому розділі, заможні і незаможні класи отримували зовсім різне виховання, причому як для тих, так і для інших воно було одностороннім. Представники аристократичної верхівки суспільства отримували переважно інтелектуальне, військово-гімнастична та естетичне виховання, відірване від фізичної праці. Виховання ж нижчих станів і класів обмежувалася головним чином підготовкою до фізичної праці, виробленням практичних умінь і навичок і фактично не пов'язувалося з розумовим та естетичним вихованням.

У цей факт не слід вбачати лише одну негативну сторону.

Переглядів: 950 | Додав: zagtitz | Теги: Поділ, Зародження, Пристосування | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
«  Вересень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz