Введення в педагогіку

Головна | Реєстрація | Вхід
Четвер, 10.07.2025, 11:37
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2009 » Вересень » 14 » «Прославлений давньогрецький ідеал»
09:15
«Прославлений давньогрецький ідеал»

Звільнення частини людей від виснажливої і малопродуктивного фізичної праці давало їм можливість займатися мистецтвом, наукою і гімнастичними вправами. Саме рабство стало основою для розквіту античної науки і культури. Ось чому не випадковим є те, що багато наукові ідеї, різні види і жанри літератури і мистецтва, а також фізична культура ведуть своє походження з Древньої Греції.

  kalds прекрасний, agathos - добрий), яка поклала початок розробці в педагогіці ідеї про всебічному і гармонійному розвитку особистості.

Однак тривалий час ця ідея носила обмежений характер.

  "Прославлений давньогрецький ідеал" гармонійної особистості ", зазначав філософ В. П. Тугаринов, не вимагає ні духовного багатства, ні тим більше моральної чистоти, але висуває великі вимоги до естетичного і фізичній досконалості" 1.

У період середньовіччя антична ідея про всебічний розвиток особистості була віддана забуттю. Відповідно до пануючої в цей період ідеологією на перший план у вихованні стала виступати проповідь релігійного аскетизму, умертвіння плоті та духовного поневолення особистості як засобу підтримки божественного благочестя. В епоху Відродження (XIV

  Але вона трактувалася тільки як звільнення людини від ідеологічних і політичних пут феодалізму. Навіть кращі представники епохи Відродження не подолали історичної обмеженості в підході до ідеї всебічного розвитку особистості і не пов'язували цю ідею з усуненням поневолююче поділу праці. Вони не могли піднятися до розуміння необхідності возз'єднання розумової та фізичної праці як основи повноцінного розвитку особистості, бо в самому суспільстві для цього не було об'єктивних умов. Більш того, протиставлення розумової та фізичної праці, а також низький рівень суспільного виробництва не тільки не вимагали всебічного розвитку особистості, а й зумовлювали його однобічність.

Надалі цю ідею висували французькі просвітителі XVIII століття Гельвеція, Дідро, Руссо та ін

Таким чином, протягом тривалого часу ідея про всебічний розвиток особистості як мети виховання носила по суті характер загальних доброзичливих декларацій і не була науково обгрунтована.

Переглядів: 1057 | Додав: zagtitz | Теги: Багато, Перебіг, Можливість | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
«  Вересень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz