Введення в педагогіку

Головна | Реєстрація | Вхід
Четвер, 10.07.2025, 08:35
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2009 » Вересень » 15 » Цю ідею він вирішив здійснити на практиці
09:15
Цю ідею він вирішив здійснити на практиці

Підкреслимо: Розвиток машинного виробництва і виникнення об'єктивних передумов, що обумовлюють необхідність всебічного та гармонійного розвитку особистості. Поява соціально-економічних передумов для всебічного формування особистості пов'язано зі становленням суспільства, заснованого на машинному виробництві.

  Ось чому мануфактурний робітник, який не мав можливості зробити що-небудь самостійно, розвивав виробничу діяльність вже тільки як придаток майстерні.

Зазначена тенденція ще більш притаманна високотехнічних виробництва, розвиток якого супроводжується подальшим інтенсивним розподілом праці і вдосконаленням виробничої технології. Машинна техніка до крайніх меж доводить диференціацію (розподіл) виробничої діяльності робітників. Працівники фізичної та розумової праці розподіляються по численних самостійним галузях виробництва. Розширюється вузька спеціалізація, при якій робітник з допомогою машини виконує тільки одну технологічну операцію. Це призводить до того, що трудова діяльність зводиться до повторення одних і тих самих фізичних рухів, які виконуються місяцями і роками. Природно, що в такому випадку в людини розвиваються лише окремі органи і системи, інші ж фізичні та духовні функції і властивості згасають. До якого ступеня машинне виробництво калічить особистість, яскраво показано в кінокартині Ч. Чапліна "Нові часи".

У цьому фільмі зображений робітник, який багато років працює у конвеєра і зайнятий тільки однією операціейзавінчіваніем гайки. Це призводить до того, що й у звичайній життєвій обстановці він весь час імпульсивно відтворює дії, що імітують загвинчування гайок ... У іншого ж робочого праця зводиться тільки до натис-s тію на кнопку ...

  Так, розмовляючи з ким-небудь зі своїх товаришів, він раз у раз намагається натиснути на гудзики його піджака, на ніс співрозмовника і т.д. і справляє враження людини з психічною травмою.

Як можна запобігти цьому "професійний ідіотизм"? Англійська власник бумагопрядільной фабрики Роберт Оуен (1771-1858) вважав, що основним засобом для цього має бути одночасний розвиток інтелектуальних і фізичних сил особистості, її моральне та естетичне формування.

  Цю ідею він вирішив здійснити на практиці. На своїй фабриці в Нью-Ленарке він вперше в історії створив дитячий садок, 1 початкову школу для дітей робітників та вечірню школу для дорослих.

Не все вдалося в цих дослідах, але сам підхід до всебічного розвитку особистості на основі поєднання навчання з продуктивною працею був по суті вірним, і ідея про необхідність всебічного розвитку особистості пізніше отримала своє наукове обгрунтування.

Більш того, життя показало, що технічний базис великої промисловості є вищою мірою революційним.

Переглядів: 1208 | Додав: zagtitz | Теги: Дитячий, Обгрунтування, Діяльність | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
«  Вересень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz