Введення в педагогіку

Головна | Реєстрація | Вхід
Четвер, 10.07.2025, 05:47
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2009 » Вересень » 28 » Те ж саме відноситься до творчих завдаткам людини
09:16
Те ж саме відноситься до творчих завдаткам людини

Отже, поряд із середовищем і біологічними задатками виховання виступає як третій суттєвий фактор розвитку і формування особистості.

Однак, визнаючи роль цих факторів - середовища, біологічних задатков1 (спадковості) і виховання у розвитку людини, істотно важливо усвідомити те співвідношення, в якому знаходяться між собою ці фактори.

Якщо, наприклад, зіставити формує вплив середовища і виховання на особистість, то виявляється, що середовище впливає на її розвиток певною мірою стихійно і пасивно. У цьому плані вона виступає як можливість, як потенційна передумова розвитку особистості. Більше того, зовнішні середовищні впливу в сучасних умовах самі по собі не в змозі забезпечити вирішення тих складних завдань, які пов'язані з формуванням особистості і підготовкою її до життя. Щоб людина оволодів наукою, способами професійної діяльності та сформував у собі необхідні моральні і естетичні якості, потрібне спеціальне і тривале виховання.

Те ж саме відноситься до творчих завдаткам людини.

  Підкреслюючи це положення, видатний російський фізіолог і психолог І. М. Сєченов писав: Все це дозволяє зробити найважливіше для педагогіки висновок: визначальну роль у розвитку та формуванні особистості відіграє виховання. Тільки за допомогою виховання, реалізується соціальна програма розвитку людини і формуються її особистісні якості.

Роль активності самої особистості у власному розвитку. Зовнішні і внутрішні фактори розвитку особистості. Поняття про саморозвиток особистості та персоніфікації виховання. Розкриваючи найважливіші фактори розвитку особистості і підкреслюючи визначальну роль виховання в цьому процесі, не можна розглядати людину як пасивний об'єкт средовых впливів і виховних впливів. Коли іноді говорять про "бездітності" педагогіки, то мають на увазі саме те, що в окремих роботах про виховання йдеться головним чином про різні форми та методи зовнішнього педагогічного впливу на дитину без урахування тих його внутрішніх переживань, які викликаються цими діями. Тим часом педагогічна наука не розглядає розвиток особистості як пасивний продукт впливу середовища і виховних впливів. Величезне значення в цьому процесі, як уже зазначалося, вона додає активності самої особистості, її творчо-перетворюючої діяльності.

  Якщо учень негативно ставиться до цих впливів, він буде розвиватися в напрямку, прямо протилежному тому, на яке його орієнтує вихователь.

Переглядів: 1992 | Додав: zagtitz | Теги: Значення, Рішення, Зовнішні | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
«  Вересень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz